image

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8
Zahradní slavnost
9
10 11 12 13 14 15
Dětský den (MSČČK)
16
Setkání turistů a lidí dobré vůle v lesích u sv. Antoníčka (KČT)
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kalendář akcí spolky

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8
Zahradní slavnost
9
10 11 12 13 14 15
Dětský den (MSČČK)
16
Setkání turistů a lidí dobré vůle v lesích u sv. Antoníčka (KČT)
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Spolky > SK Sloupnice

SK Sloupnice

Ohlédnutí za skončeným ročníkem 2021/22 

Po dvou nedokončených sezónách, to ani na podzim minulého roku nevypadalo moc nadějně. Určitě k radosti nejenom našich hráčů a příznivců, tomu nakonec bylo jinak. Soutěže se odehráli kompletní. Mužům se docela dařilo, když po podzimu byli na třetím místě, které sice na jaře neuhájili, ale i tak páté místo patří k těm lepším konečným výsledkům posledních let. Rezervy jsou určitě v domácích zápasech, ve kterých jsme získali stejně bodů, jako na venkovních hřištích.

O poznání hůř si vedli dorostenci, hrající pod názvem Němčice/Sloupnice. Projevil se odchod několika hráčů do vyšších soutěží, případně do můžu. Za celou sezónu se podařilo pouze jednou vyhrát a dvakrát remizovat, což nestačilo na nic jiného než poslední místo v krajské soutěži. Poslední zápasy však nebyly z naší strany vůbec špatné, tak doufáme ve zlepšení v novém ročníku. Ten odehrají dorostenci ve společné okresní soutěži Svitavy/Ústí nad Orlicí. První zápas odehrají 28.8. proti Březové nad Svitavou. Muži začínají už 14.8. domácím zápasem s Janovem od 16:00 hodin.

Po dvou letech jsme se také rozhodli uspořádat tradiční turnaj v malé kopané. 26.ročník se konal v sobotu 25.června. Turnaje se zúčastnilo pouze 15 mužstev,  když se bohužel v posledním týdnu pět týmu odhlásilo. Přijelo hodně nových, ale vesměs kvalitních týmu.

Konečné pořadí turnaje:

1 Beer team Svitavy, 2 Paradise Radiměř, 3 Citroni

Ročník 2020/21

Ve starších kategoriích se nic nezměnilo. Muži hrají stále 1. B třídu, skupinu B a dorostenci hrají třetím rokem v krajské soutěži, ve společném družstvu s Němčicemi.

Stejně jako na jaře i na podzim zasáhla do amatérského sportu vyšší moc. Neodehrála se všechna kole, naše soutěže byly přerušeny po desátém kole. Mužům se začátek podzimu vůbec nevydařil. Po pěti kolech jsme měli pouhých pět bodů. Naštěstí, jak už to u nich bývá zvykem, došlo následně k výraznému zlepšení. Bohužel to bylo právě v době, kdy byla soutěž z jasných důvodů, přerušena. Nakonec z toho bylo průběžné desáté místo s bilancí pět vítězství a pět proher. Uklidňující bylo, že jsme na čelo tabulky měli menší ztrátu, než náskok na její konec. Muži hráli od podzimu pod vedením pana Lesáka.

O poznání lépe na tom byli dorostenci. Celou dobu podávali kvalitní výkony a zaslouženě byli po podzimu na třetím místě s malou ztrátou na první místo. Čelo tabulky je však hodně vyrovnané. Soutěž dorostu byla přerušena také po desátém kole. Za náš oddíl pracoval u mužstva Ivo Eliáš.

Bohužel, to bylo vše, co se odehrálo v tomto ročníku. Jarní část soutěží nebyla vůbec zahájena, a tak platily výsledky po deseti podzimních kolech.

Stejně jako v roce 2019, se ani v roce 2020 nekonal turnaj v malé kopané. Tentokrát jsme ani neuvažovali o tom, že bychom ho zkusili uspořádat.

Co se týče další mládeže, kromě žáků, kteří hrají v mužstvech v okolních vesnicích, jsme měli v tréninku pouze mladší přípravku. Mladší přípravka, pracuje pod vedením Josefa Vondry mladšího, s přispěním dalších členů oddílu a rodičů.                                                         

Radovan Jiskra, sekretář SK Sloupnice

Ročník 2019/20

Celý rok odehráli naši muži v krajské 1. B třídě a dorostenci v krajské soutěži ve společném družstvu s Němčicemi. Nejenom fotbal, ale celá společnost byla na jaře 2020 zcela paralyzována. O tomto problému bylo mnoho popsáno i řečeno a rozhodně nemá smysl se k tomu vracet. Pro naše mužstva přišla omezení týden před zahájením jarní části soutěže, celá zimní příprava tím vyšla naprázdno.  Dlouho jsme nesměli ani trénovat, natož hrát zápasy.

Do podzimní části nastoupili muži v nepříliš změněné sestavě. Začátek byl tradičně vlažný, ale jak už bývá zvykem, s přibývajícími koly muži stoupali tabulkou a nakonec z toho bylo slušné páté místo. Z výše uvedených důvodu tedy muži zůstali na lichotivém pátém místě, na kterém byli po podzimní části. Nadále hráli pod vedením Tomáše Karlíka, tentokrát jako hrajícího trenéra.

Od podzimní části vzniklo společné družstvo dorostu s Němčicemi. Nově vytvořený tým si nevedl nijak šatně a celý půlrok se pohyboval ve středu tabulky. Nakonec z toho bylo pěkné páté místo, na kterém už zůstali, stejně jako muži. U mužstva za náš oddíl pracoval Ivo Eliáš.

Díky trvalému zájmu mezi dětmi a pořádání náborů, se alespoň daří držet kategorie starší a mladší přípravky. I když ani zde se nám nevyhýbají problémy. Hlavně podzimní část jsme dohráli s minimálním počtem hráčů a jarní část jen díky spolupráce s Jehnědím. Děti hráli pod vedením Josefa Vondry. Začala se také tvořit mladší přípravka, zatím pouze formou tréninků. Děti trénují pod dozorem Josefa Vondry mladšího.  

Z výše uvedených důvodů se, po více jak čtvrtstoletí, nekonal turnaj v malé kopané. Dlouho jsme váhali, jestli to nezkusit, ale riziko zákazu na poslední chvíli bylo příliš vysoké. I s ohledem na to, že zájem družstev byl tentokrát menší než v jiných letech.

Částečně se také zastavily práce na zlepšování prostředí kolem hřiště. I když se nehrálo, byla nutná trvalá údržba travnaté plochy, včetně zavlažovacího systému, abychom byli připraveni pro případ zahájení soutěží.

Děkujeme obci za poskytovanou podporu, a to nejenom finanční a děkujeme také členům klubu za jejich práci a reprezentaci, a také všem příznivcům za jejich podporu a pomoc.                                                        

Radovan Jiskra, sekretář SK Sloupnice

Ohlédnutí za jubilejním 25 ročníkem Sloupnice CUP - 2019.

Letošní, již 25. ročník turnaje v malé kopané jsme uspořádali poslední sobotu v červnu, konkrétně 29.6.2019. Jelikož jsme poslední ročníky turnaj pořádali první červencový víkend, byla to trochu změna, kterou jsem ale udělali ze dvou důvodů. 
Prvotní myšlenka na změnu termínu vznikla již po skončení ročníku loňského a to hlavně z důvodu oslav „čtvrtstoletí“, protože do roku 2014 byla právě poslední červnová sobota ve Sloupnici věnována našemu turnaji, proto jsme v rámci oslav vrátili termín na původní datum. Druhým důvodem byl fakt, že na první víkend v červenci vychází svátky a mnoho lidí odjíždí na prodloužený víkend. Tato situace je obtížná nejen pro pořadatele se zajištěním dostatečného počtu dobrovolníků a rozhodčích pro plynulý chod turnaje, ale samozřejmě i pro týmy a jejich hráče.

Nakonec se nám ale ukázalo, že rozhodnutí pro změnu termínu nebylo úplně šťastnou volbou. Bohužel oslavy 25 výročí našeho turnaje nebudou zapsány jako jeden z nejúspěšnějších turnajů, což nás velmi mrzí.
Po odhlášení 5 týmů čtyři dny před turnajem se s tímto stavem nedalo už nic moc dělat, tudíž počet přihlášených pro letošní rok činil „pouhých“ 15 účastníků. Nutno ale podotknout, že na kvalitě týmů ubráno nebylo a i přes to bylo k vidění mnoho skvělé, fotbalové podívané.

Jako již tradičně nám vyšlo počasí, od brzkých ranních hodin pronikaly na naše hřiště sluneční paprsky, které nám tím dávaly najevo, že nás čeká krásný den.

Týmy byly po dohodě organizátorů rozděleny do tří skupin po pěti, z každé skupiny postupovaly čtyři účastníci. Týmy na prvních místech v tabulce a nejlepší tým z druhého místa byly zařazeny rovnou do čtvrtfinále.
Zbylých osm týmů si to mezi sebou rozdalo v „předkole“ play off. Po těchto utkáních vznikla osmička účastníků čtvrtfinále – TJ MIkamato, Véčka, Marečku, podejte mi pivo, AS Ším, Dopijem a Pudem, Litrpůl, Šnorchl a Mladí Píchači.

Nutno podotknout, že jsme vinou změn struktury turnaje na poslední chvíli, vlastně až v pátek před turnajem utvořili špatně pavouka zápasů play off, což nás moc mrzí a ještě jednou se za tuto komplikaci omlouváme. Naštěstí jsme i za podpory zástupců týmu zjistili, kde se stala chyba, utvořil se „pavouk“ nový, kdy již nemohl být tým, který by se mohl cítit poškozený. Zároveň nás tato zkušenost naučila něco nového a to, že je potřeba mít před turnajem připraveno více alternativ systému turnaje, utvořeného podle počtu týmů, abychom mohli popřípadě reagovat na změny, které nastanou.

Výsledky čtvrtfinálových bitev byly následující :

 • Litrpůl : Šnorchl 1:2
 • Dopijem a Pudem : Mladí Píchači 3:1
 • Véčka : AS Ším 3:2
 • TJ Mikamato :Marečku,podejte mi pivo 5:0

V sítích zrádného čtvrtfinále, o kterém je již dlouhodobě řečeno, že je to nejdůležitější zápas krátkodobého turnaje v jakémkoliv sportu, uvízla čtveřice týmů : Litrpůl, Mladí Píchači, AS Ším a Marečku, podejte mi pivo. Pro ty bohužel turnaj skončil.

Ostatní 4 týmy utvořily dvojice pro semifinálové zápasy.

 • Šnorchl : Dopijem a Pudem 1:3
 • Véčka : TJ Mikamato 0:3

Do finále se tak po napínavých bojích dostaly týmy Dopijem a Pudem a TJ Mikamato.
Zápas o třetí místo odehrály týmy Véčka a Šnorchl 1:2

Finálový zápas – Dopijem a Pudem : TJ Mikamato 0:4

Stupně vítězů vypadají následovně:

 • 1. místo – TJ Mikamato
 • 2. místo – Dopijem a Pudem
 • 3. místo – Šnorchl

V průběhu dne proběhla i letos soutěž o krále pokutových kopů, kde je hlavní výhrou velký sud piva. Z 39 přihlášených účastníků kopal své penalty nejpřesněji Jakub Černý a stal se tak vítězem soutěže a právem si odnesl zaslouženou výhru.

I letošní ročník ozdobila individuální ocenění. Nejlépe si vedli tito hráči:
nejlepší brankář turnaje: Martin Fikejz z týmu Dopijem a pudem

nejlepší hráč turnaje: Patrik Urbanec z týmu Véčka

nejlepší střelec turnaje: Petr Kundera Z týmu TJ Mikamato s počtem 14 vstřelených branek .

Jak již bylo zmíněno, tento ročník byl pro nás jubilejní a v tomto duchu byl pro pro účastníky a diváky připraven i bohatší doprovodný program.
Skákací hrad pro děti zdarma, DJ a moderátor po celý den je již samozřejmostí.
Nově jsme přes den pozvali profesionálního Freestyle fotbalistu Lukáše Munku, který nám ukázal své triky s míčem. Lukáš Munka patří v současnosti mezi nejlepší freestyle fotbalisty v České republice. Sportu se věnuje 10 let a během této doby vystupoval na akcích jako: UEFA Liga Mistrů 2015, UEFA Supercup Finále, Gala večeře na konferenci FIFA a na Gran Prix F1 v Silverstone ve Velké Británii. V roce 2012 se zúčastnil televizní soutěže ČeskoSlovensko má talent se svým týmem, kde získal 3x ano od hvězdné poroty Lucie Bílé, Martina Dejdara a Jara Slávika. Je to vícemistr české republiky
Lukáš se po skončení svého vystoupení ještě asi 2 hodiny věnoval všem zájemcům o Freestyle fotbal, ukazoval jim zajímavé triky, radil, jak začít, ukázal jak se má co dělat.
Na večerní párty jsme nově pozvali Stand Up komedy show v hlavním podání Jardy Krušiny a musíme říct, že jsme se opravdu pobavili.
Již tradičně poté následovala Captain Morgan párty, která náš jubilejní turnaj ukončila.

Věříme, že situace, která letos vznikla s obsazeností týmů, byla jen výjimkou a již další ročník bude plně obsazen.

Na závěr bych rád poděkoval všem sponzorům, kteří se podíleli na našem turnaji. Dále všem organizátorům a pomocníkům, ať už mají úkoly na turnaji jakékoliv. Bez nich bychom si náš turnaj nedovedli představit a ani by nebylo v našich silách se o vše postarat sami. Tímto všem ještě jednou mockrát děkujeme.

Sponzory letošního turnaje byli : ČSAD Žamberk s.r.o, Českomoravská lesní a.s., Lamilux, ZD Sloupnice, Obec Sloupnice, Pink Reality, Sportfotbal, Pardubický kraj a Zdeněk Eliáš.

Tým organizátorů Sloupnice CUP.

Odkaz na fotky:

Ročník 2018/19

Muži zahájili podzimní sezónu 11.srpna a tentokrát mnohem lépe, než ročníky předchozí. Pohybovali se v klidné, horní polovině tabulky. V jarní části bohužel nepotvrdili zcela svoji podzimní formu a postupně klesli na konečné desáté místo se ziskem 34 bodů. Svůj podíl na tom měl vysoký počet zraněných hráčů, ale bohužel také vztahové problémy uvnitř mužstva. 

Po čtyřech letech skončila spolupráce s Jehnědím na úrovni dorostenců, důvodem byl malý počet hráčů, kteří zůstali v této kategorii. Soutěž dorostenců jsme proto v tomto ročníku pro nedostatek hráčů neobsadili. Starší dorostenci, pokud měli zájem, začali trénovat s muži a mladší hráči, pod vedením Iva Eliáše, začali jezdit do Ústí nad Orlicí, kde hrají v příslušných věkových kategoriích.

V podzimní části nového ročníku jsme v kategorii starších žáků rozšířili spolupráci se sousední Řetovou. A nutno dodat, že tato spolupráce, stejně jako v jiných kategoriích, funguje velice dobře.

V podzimní části nového ročníku jsme v kategorii starších žáků rozšířili spolupráci se sousední Řetovou. A nutno dodat, že tato spolupráce, stejně jako v jiných kategoriích, funguje velice dobře.

Také mladší žáci pokračují v Řetové ve společném mužstvu. Tato spolupráce, na rozdíl od starších žáků, trvá už několik sezón. Vzhledem ke zvýšenému zájmu mezi malými dětmi, začala se v oddíle formovat starší přípravka. Na začátku roku děti pouze trénovali, ale od podzimu již hrají pravidelnou soutěž formou turnajů. Děti hrají a trénují pod dozorem Josefa Vondry a Richarda Šplíchala.

Díky trvalému zájmu mezi dětmi a pořádání náborů, se alespoň daří držet kategorie starší přípravky. I když ani zde se nám nevyhýbají problémy. Děti hráli pod vedením Josefa Vondry. Začala se také tvořit mladší přípravka, zatím pouze formou tréninků. Děti trénují pod dozorem Josefa Vondry mladšího. 

Průběžně se pracuje na zlepšování prostředí kolem hřiště, ať je to rozšiřování ploch se zámkovou dlažbou, investice do nových laviček atd. Samozřejmostí také zůstává trvalá údržba travnaté plochy, včetně údržby zavlažovacího systému. Uvažuje se také o zastřešení celé plochy, která je vydlážděna zámkovou dlažbou, tedy vpravo od kabin.     

Děkujeme obci za poskytovanou a nejenom finanční podporu, děkujeme členům klubu za jejich práci a reprezentaci, všem příznivcům za jejich podporu a pomoc, a tímto je zveme na naše zápasy, které nás čekají v dalším roce.                                                        

Radovan Jiskra, sekretář SK Sloupnice

V letošním roce byla, za přispění pardubického kraje, zakoupena na údržbu hřiště sekačka Seco Group Starjet P6 UJ8

 Rodinné centrum Kopretina

Ohlédnutí za 24. ročníkem turnaje Sloupnice CUP 2018.

Přípravy na letošní ročník začali dříve než ročníky předchozí. Chtěli jsme ještě nějaké věci vylepšit a zase kousek výš posunout náš turnaj. Proto jsme se rozhodli, že po obou šířkách hřiště vybudujeme novou konstrukci na ochranné sítě. Nové konstrukce jsou o dva metry vyšší a po celé šířce hřiště. Staré sítě jsme použili do středu hřiště, aby balóny nelétaly do vedlejších hřišť a nerušily tím plynulost hry a tím pádem i celého turnaje. Zvýšili jsme i ceny pro týmy. Každý zúčastněný tým si odvezl nějakou cenu. Pro 4 tým byla připravena cena útěchy. Pro 3 tým hodnotné ceny + finanční hotovost 4.000 Kč, pro 2 tým hodnotné ceny + finanční hotovost 6.000 Kč a pro 1 tým hodnotné ceny + finanční hotovost 10.000 Kč.

Po dlouhých úvahách, kdy jsme přemýšleli, zda turnaj udělat 2 denní a tím zvýšit kapacitu turnaje, nebo to ještě nechat jednodenní jsme se rozhodli pro druhou variantu. Hlavním důvodem byla náročná organizace turnaje. Abychom ale týmům vytvořili větší komfort a trochu zvýšili plynulost turnaje, rozhodli jsme se snížit počet týmů ve skupinách oproti ročníkům minulým. Tudíž jsme letos přijali rovných 20 mužstev - rozlosovaných do 4 skupin po pěti. Ze skupin poté postupovala 4 mužstva do vyřazovacích bojů.

V den turnaje jsme již od brzkých ranních hodin viděli, že počasí by nám i letos mělo dopřát dostatek slunečního svitu po celý den. Nasazenými týmy byly všechny 3 týmy z loňských stupňů vítězů, tzn. Rošťáci, TJ Mikamato, Váchyč team a doplnil je nováček ze západní části republiky Sport Bar Galaxie Chomutov. Po rozlosování týmů do skupin a chvilce přípravy týmů a rozhodčích se mohli odstartovat úvodní zápasy ve skupinách.

Již od samého začátku bylo vidět, že se letos opět zvedla úroveň týmů a dle našeho úsudku bylo možná 18 mužstev schopných při dobré konstelaci a troše štěstí, které je potřeba v každém turnaji, zvítězit. Tím pádem již ve skupinách byli k vidění napínavé, kvalitní a tvrdé souboje týmů, které si nedávaly ani metr hřiště zadarmo.

Ve skupinové fázi turnaje se mohli zájemci hlásit do soutěže o krále pokutových kopů o velký sud piva Staropramen. Letos se zúčastnilo rekordních 48 soutěžících. O to složitější to měl vítěz dotáhnout do úplného konce. Tím se nakonec stal Lukáš Horníček, který si odvezl sud zlatavého moku.

Ve vyřazovací části turnaje jsme znovu viděli velkou porci napínavých bojů, kde v sítích osmifinále a čtvrtfinále uvízlo hned několik aspirantů na titul. Do semifinále a tím pádem do souboje o medaile a celkové vítězství se nakonec probojovaly týmy Sport bar Galaxie Chomutov (mimochodem parta skvělých fotbalistů, kteří nám dělali společnost od pátku až do neděle, vážili cestu napříč republikou a tímto bych jim chtěl ještě jednou poděkovat), dalšími semifinalisty byly Citróni , domácí TJ Mikamato a AS Ším. Sport bar Galaxie Chomutov se utkali s AS Ším a postoupili přes ně do finále. Domácí TJ Mikamato se utkalo s týmem Citroni a toto semifinále musely rozhodnout až pokutové kopy, z postupu se nakonec radoval domácí tým. Potvrdil tím svoji kvalitu, když do finále postoupil již počtvrté v řadě. Nejprve byl na řadě souboj o 3. místo, které nakonec zvládl lépe tým Citronů a obsadil tak bronzovou pozici. Ve finále, kde se oba týmy snažily hrát útočný fotbal, nakonec urvalo vítězství na svoji stranu domácí TJ Mikamato a vyhrálo 2:0. Medailové pozice byly obsazené a letošní ročník odkryl veškeré svoje hádanky.

Pro děti jsme měli letos připravený skákací hrad, který mohly od rána využívat. Všichni pořadatelé a účastníci se mohli občerstvit kančím gulášem, řízky, kuřecími a vepřovými steaky, klobásami, utopenci, párky a dalšími dobrotami.

Poděkování také patří všem sponzorům, kteří nám umožňují tento turnaj uspořádat. Dále všem pořadatelům, kteří se podíleli na bezproblémovém průběhu turnaje a rozhodčím, kteří turnaj zvládli bez sebemenších stížností.

Celým turnajem nás letos opět provázel Martin Cihlář, člen ranní show na Evropě 2.

Je vidět, že i když v dnešní době není žádný lehký úkol uspořádat dobrý turnaj s kvalitními účastníky, zejména z důvodu velkého množství turnajů v okolních městech a vesnicích, kde podobný turnaj nikdy nebyl, si s tím pořád umíme poradit a to hlavně díky našim bohatým zkušenostem. Vždyť příští rok oslavíme již "čtvrtstoletí" a to už je důvod k oslavě.

Závěrem bych Vás chtěl pozvat na příští ročník turnaje. Jelikož to pro nás bude jubilejní, 25. ročník, čeká na nás mnoho novinek a překvapení, na kterých již teď usilovně pracujeme. Turnaj se uskuteční o víkendu 29.-30. června 2019. Systém turnaje bude upřesněn dle naplnění kapacity, kdy při oslavách 25. výročí turnaje nechceme odmítnout ani jedno mužstvo a tak dle zájmu upravíme i organizaci turnaje. A věřte, že se máte na co těšit. Pro mužstva bude příští ročník připraveno extrémní množství cen. Takže se na Vás těšíme příští rok při oslavách "čtvrtstoletí" turnaje Sloupnice CUP.

Shrnutí Sloupnice CUP 2018 :

 1. místo - TJ Mikamato
  2. místo - Sport bar Galaxie Chomutov
  3. místo - Citroni

Nejlepší brankář: Jaroslav Hutira ( Litrpůl)
Nejlepší hráč: Petr Minařík (Sport bar Galaxie Chomutov)
Nejlepší střelec: Michal Rozlívka ( Citróni)

Král pokutových kopů: Lukáš Horníček                                                                           

Tomáš Karlík, místopředseda oddílu SK Sloupnice

Fotbalový rok 2017/18

Další fotbalový ročník je za námi, a tak se pojďme za ním ohlédnout. Muži, pod vedením Tomáše Karlíka zahájili další ročník v krajské 1. B třídě. Doufali jsme, že tentokrát jim úvodní zápasy vyjdou lépe, než v ročnících předchozích. Opak byl pravdou. Po čtvrtém kole jsme měli dva body a v kole osmém bylo bodů pouze pět. Naštěstí, stejně jako v předchozím ročníku přišlo zlepšení, v posledních pěti kolech jsme byli stoprocentní a všechna utkání jsme vyhráli! Obdobný průběh měla i jarní část, a tak z toho bylo nakonec pěkné sedmé místo a 41 bodů, což je nejlepší výsledek za poslední roky.

Po čtyřech letech skončila spolupráce s Jehnědím na úrovni dorostenců, důvodem byl malý počet hráčů, kteří zůstali v této kategorii. Starší dorostenci začali trénovat s muži a mladší, pod vedením Iva Eliáše, začali jezdit do Ústí nad Orlicí.

Spolupráce s Jehnědím pokračovala na úrovni starších žáků. Vlastně s výjimkou prvních zápasů moc nepokračovala, protože ze strany Jehnědí nebyl nikdo, kdo by se na spolupráci podílel. Takže většinu zápasů jsme odehráli jen se svými hráči, což přineslo stejný problém jako v minulých ročnících – nedostatek hráčů. Naštěstí se soutěž odehrála na zmenšeném hřišti, a tak se většina zápasů podařila odehrát. Výsledkově to nebylo nic moc, ale podstatné je, že se tato kategorie podařila udržet, což neplatilo v některých jiných klubech, kde museli svá družstva odhlásit během soutěže. U družstva starších žáků pokračoval Luděk Štarman, kterému pomáhali spoluhráči z řad mužů.

Mladší žáci, kterých bylo stále málo, pokračovali v Řetové ve společném mužstvu. Někteří ještě mladší hráči hrají také v Řetové v přípravkách. Nutno podoktnout, že v Řetové dělají mládež opravdu dobře a spolupráce s nimi je na mnohem lepší úrovni, než tomu bylo v Jehnědí.

První červencovou sobotu se konal tradiční, již 24. ročník turnaje v minikopané, kterého se tentokrát zúčastnilo 20 mužstev. Turnaj proběhl bez vážných komplikací, mužstva předváděla kvalitní výkony a také počasí bylo ke sportovcům přívětivé. Celý den se o zábavu staral moderátor Martin Cihlář z Evropy 2. Celkově můžeme turnaj hodnotit kladně, což by nebylo možné bez pomoci všech pořadatelů, členů oddílu kopané i dalších dobrovolníků z řad příznivců kopané. Vítězem turnaje se stalo mužstvo Mikamato, které zvítězilo potřetí během posledních čtyř ročníků.

Průběžně se pracuje na zlepšování prostředí kolem hřiště, ať je to rozšiřování ploch se zámkovou dlažbou, investice do nových laviček atd. Samozřejmostí také zůstává trvalá údržba travnaté plochy, včetně údržby zavlažovacího systému.

Muži zahájí další ročník 11.srpna domácím zápasem s rezervou Lanškrouna. V soutěžích budeme mít také mladší a starší žáky ve společných družstvech se sousední Řetovou, kteří začínají hrát druhý zářijový víkend. Samostatně jsme přihlásili starší přípravku, která se, v loňském roce pod vedením Josefa Vondry a Richarda Šplíchala, připravovala na soutěžní zápasy.

Děkujeme všem příznivcům za jejich podporu a pomoc, děkujeme obci za nemalou podporu, členům klubu za práci a reprezentaci a těšíme se na naše příznivce, které tímto zveme na naše zápasy, nejenom na domácím hřišti.                               

Radovan Jiskra, sekretář SK Sloupnice

Rekonstrukce hrací plochy

Po několika letech, kdy se trávníku na fotbalovém hřišti dostávalo pouze běžné údržby, rozhodli jsme se letos provést jeho komplexní regeneraci. Využili jsme možnosti čerpání dotace z Pardubického kraje ve výši 140 tisíc korun a oslovili jsme několik firem, zabývajících se touto činností. Nakonec byla vybrána firma EUROGREEN CZ s.r.o.

Regenerace hrací plochy započala v polovině července, ihned po fotbalovém turnaji v malé kopané. Byla to nutnost, abychom mohli podzim odehrát na našem hřišti a nemuseli někde hostovat. Byla provedena vertikulace, propískování, hloubkové provzdušnění a smykování. Zároveň bylo provedeno dosetí travním semenem a před oběma brankami byl položen trávníkový koberec.

Práce byly provedeny ve stanoveném termínu, první dva podzimní zápasy jsme plánovaně odehráli na hřištích soupeřů, tím jsme získali dostatečný čas na „vzpamatování“ trávníku. Další zápasy jsme mohli odehrát bez jakéhokoliv omezení.

Na konci měsíce října proběhla druhá etapa regenerace, trávník byl opět propískován, provzdušněn a usmykován a bylo provedeno podzimní hnojení. Tento zásah už nepotřeboval odstávku hřiště.

Závěrem bychom chtěli poděkovat Pardubickému kraji za poskytnutí finanční dotace, bez které bychom nebyli schopni potřebné úpravy hrací plochy provést. Poděkování patří také obci Sloupnice, jako majiteli sportoviště, za poskytnutý finanční příspěvek, díky kterému jsme mohli provést regeneraci hrací plochy v potřebném rozsahu.

Dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Fotbalový oddíl SK Sloupnice z.s. obdržel v roce 2017 finanční dotaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy z programu MŠMT č.VIII.

Ohlédnutí za fotbalovým rokem 2016-17

Další rok na fotbalových hřištích je za námi, tak ho pojďme společně zhodnotit. Muži zahájili další ročník v krajské 1. B třídě ještě hůře, než ten předchozí. Na podzim se jim vůbec nedařilo a získali pouhých 14 bodů. Hodně bodů ztratili po penaltových rozstřelech, které se jim, na rozdíl od let minulých, vůbec nedařily. Nutno ovšem připomenout, že měli mnoho zraněných a byly zápasy, kdy nastupovali s několika dorostenci v sestavě. Jarní část už byla výrazně lepší, marodi se vrátili do sestavy a nových zranění už nebylo tolik. Bylo z toho konečné osmé místo se slušným náskokem od sestupových příček.

Dorostenci vstoupili už do čtvrtého ročníku ve spolupráci s dorostenci Jehnědí. A zdálo se, že přicházejí lepší časy. Poměrně široký kádr a dvě vítězství v prvních dvou kolech těmto myšlenkám napomáhaly. O to větší zklamání bylo, když v ostatních podzimních zápasech, získali dorostenci pouhý jeden bod. Na některá utkání se odjíždělo v deseti lidech, některá se v tomto počtu, vinou vyloučení, dohrávala. Nebylo tedy nic divného, že jsme podzim dokončili na posledním místě. V jarní části to nebylo o mnoho lepší, za celý ročník jsme získali pouhých 15 bodů a skončili na předposledním místě. Za oddíl u mužstva působil Ivo Eliáš a Roman Vancl. Vzhledem k malému počtu hráčů, nebudeme tuto kategorii v dalším ročníku v dalším ročníku přihlašovat, starší dorostenci se připojí k mužům, pro mladší budeme hledat uplatnění v některých jiných mužstvech.

Do právě skončeného ročníku jsme přihlásili, po delší době do okresního přeboru, družstvo starších žáků. Vznikla dohoda s okolními kluby, kdy někteří naši mladší žáci a hráči přípravek hrají v těchto klubech a naopak někteří jejich starší žáci hrají zase u nás. Vzhledem k malému počtu hráčů, nejsme schopni ani my, ani okolní obce, naplnit všechny kategorie mládeže, proto vznikla tato dohoda, abychom mládež u fotbalu udrželi. Starší žáci tak hráli ve společném družstvu s Jehnědím. Přechod na velké hřiště, byl zpočátku pro některé velkou změnou, ale postupně se žáci zlepšovali a v některých utkáních i bodovali. Není vůbec podstatné, že skončili na posledním místě, podstatné je, že mají vůbec zájem sportovat. U mužstva působil Zdeněk Smutný a Lukáš Kříž.

Mladší žáci hráli v Řetové ve společném mužstvu a skončili ve středu tabulky. Tato spolupráce bude pokračovat i nadále, stejně tak starší žáci budou pokračovat ve spolupráci s Jehnědím, dorost, jak už bylo řečeno, letos mít nebudeme.

Letošní 23. ročník turnaje v malé kopané Sloupnice CUP 2017 se nesl celý den v duchu krásného počasí a plného počtu 24 přihlášených týmů. Nutno podotknout, že letos byl enormní zájem týmů, zúčastnit se našeho turnaje, a ač neradi jsme museli asi 10 týmů odmítnout, protože bychom kapacitně nezvládli jeho organizaci. Dovedlo nás to ale k myšlence, jestli organizaci trochu nepozměnit a nepokusit se zvýšit kapacitu turnaje při dalších ročnících.

Zápasy ve skupinách proběhly bez vážných incidentů, na čemž měli podíl i kvalitní rozhodčí. Úplně jiný náboj měly vyřazovací zápasy, které začaly v osmifinále. Emoce se zvyšovaly, ale nikdy nad rámec sportovního boje. Do semifinále nakonec postoupila mužstva Váchyč team, TJ MIKAMATO, Pobřeží Kocoviny a Rošťáci. TJ MIKAMATO mohlo vyhrát po třetí v řadě, semifinále zvládlo bez problému, ale ve finále je v penaltovém rozstřelu předčili Rošťáci. Třetí místo obsadil Váchyč team. Nejlepším brankářem byl vyhlášen: Jan Ehrenberger z týmu Rošťáci, nejlepším hráčem Josef Strnad z TJ MIKAMATO.

Letošním ročníkem nás celý den provázel jako moderátor a DJ, člen ranní show na Evropě 2 Martin Cihlář, kterému tímto děkujeme. Pro děti bylo v průběhu dne připraveno osvěžení v podobě koupání v pěně, kterou nám vyrobili hasiči z Ústí nad Orlicí. Velké poděkování patří také všem pořadatelům, kteří se na letošním ročníku podíleli a že jich bylo opravdu hodně, dále sponzorům, hráčům všech týmů a divákům. Bez nikoho z Vás by turnaj nebyl takový, jaký byl, a doufáme, že minimálně stejně úspěšné a kvalitní budou i další ročníky.

Co se týče samotného hřiště, máme nové záchody a skladovací prostory, jejichž stav byl více než žalostný. Jsou umístěny v prostoru stávajících buněk vpravo od kabin a jsou to sanitární a skladové buňky. Prostor kolem buněk byl vydlážděn zámkovou dlažbou. Byla také zvětšena kabina hostů. Podařilo se nám získat dotaci z kraje i od obce jako vlastníka areálu na rekonstrukci travnaté plochy. Ta byla provedena hned po turnaji v malé kopané a momentálně je na plochu zakázaný vstup.

 Z tohoto důvodu odehrajeme první zápasy na hřištích soupeřů. Konkrétně muži začínají v sobotu 12.srpna v Libchavách, starší žáci v sobotu 26.srpna v Semaníně.

Vzhledem k již zmíněnému nízkému stavu počtu hráčů v mládežnických kategoriích, začnou opět, pravděpodobně od září, tréninky těch nejmladších, pod vedením Josefa Vondry. Podle uvážení by se mohli zapojit do soutěží od jara nebo od dalšího ročníku.

Děkujeme všem příznivcům za jejich podporu a pomoc, členům klubu za práci a reprezentaci, dále děkujeme všem těm, kteří nás podporují a pomáhají nám v naší činnosti a těšíme se na ty, kteří budou chtít rozšířit naše řady. Fanoušky zveme na naše zápasy, nejenom na domácím hřišti.                                 

Radovan Jiskra, sekretář SK Sloupnice

Ohlédnutí za 23. ročníkem Sloupnice CUP 2017

Letošní ročník se nesl celý den v duchu krásného počasí, které nám přálo. Týmy se sešli ve stanovený čas, takže jsme neměli ani žádné prodlení. Dorazilo všech 24 přihlášených týmů, takže jsme se mohli směle pustit do zapsání hráčských soupisek a losování skupin. Nutno podotknout, že na letošní ročník byl enormní zájem týmů a ač neradi jsme museli nějakých cca 10 týmů odmítnout, protože bychom to kapacitně nezvládli. Vnuklo nám to ale myšlenku, jestli organizaci trochu nepozměnit a nepokusit se zvýšit kapacitu turnaje na další ročníky.

Letos nasazenými týmy byly: Véčka Vostřel, Slavoj Cerekvice, Traktoristi a TJ MIKAMATO - vítěz posledních 2 ročníků, který letos chtěl útočit na zlatý hattrick. 
Po rozlosování skupin, chvilce na přípravu týmů a rozhodčích jsme mohli zahájit úvodní zápasy ve skupinách. Už v nich bylo možno vidět celou řadu překvapivých výsledků. Nutno podotknout, že ne jen zájem o letošní turnaj byl celkem enormní, ale i kvalita týmů byla opravdu vysoká a rázem bylo kandidátů na vítězství v turnaji hned několik. Však taky řada týmů měla ve svých řadách opory i z ligových týmů, a mnoho dalších z vyšších soutěží - na kvalitě turnaje to bylo ihned znát!! Zápasy ve skupinách proběhly v pořádku, bez větších incidentů a prostojů. V průběhu hraní skupin se bylo možno hlásit do tradiční soutěže o velký sud piva Staropramen v kopání penalt. Po odehrání skupin, proběhlo první kolo v penaltové soutěži a z celkového počtu 36 soutěžících jich spousty neprošlo hned po prvním kole, kde se brankáři "hecovali" a předvedli několik skvělých zákroků. Mezitím se nám občerstvili rozhodčí, na výběr měli jako každý z účastníků turnaje, nebo diváků celou řadu možností, od kančího guláše a řízků, přes kuřecí a vepřové steaky, klobásy, atd. 
Poté už jsme mohli přejít do play off - konkrétně na osmifinále, ve kterých byla vidět řada velmi zajímavých soubojů, jako například derby domácích týmů: Traktoristi - TJ MIKAMATO. V síti osmifinále uvízlo hned několik aspirantů na vítězství , například Véčka, kteří minulý rok došli až do finále, Slavoj Cerekvice, kteří byli minulý rok na 3 místě. Ale i další, kteří u nás byli třeba poprvé, nebo po dlouhé době, ale formou ze základních skupin si říkali rozhodně o lepší umístění, než bylo osmifinále, ale i takový je turnaj, napínavý pro oko diváka a zrádný pro favority. 
Čtvrtfinálové zápasy vypadaly následovně:
Marečku, podejte mi pivo se utkalo s týmem Pobřeží kocoviny a hned v prvním čtvrtfinále museli na řadu přijít pokutové kopy, které rozhodli o tom, že dále šel nakonec tým Pobřeží kocoviny. 
Další souboj obstarali Rošťáci, tým složený z řady skvělých hráčů a poradili si s týmem Rapid v poměru 2:0 a byli druhým týmem, který se mohl radovat ze semifinálové účasti. 
Dále byl k vidění souboj Váchyč team, v průběhu turnaje asi největší aspirant na titul, předváděli skvělý, pohledný fotbal a v týmu měli celou řadu individualit. Proti nim se postavili Mladí píchači, tým složený z mladších fotbalistů FK Pardubice. Váchyč se nakonec radoval po napínavém boji a výsledku 2:0.
Posledním utkáním byl zápas Grinders vs. TJ MIKAMATO tento zápas nakonec skončil nejvýraznějším rozdílem ze zápasů ve čtvrtfinále a domací TJ MIKAMATO se radovali z vítězství 4:1. 
Mezitím se odkopalo další kolo soutěže v penaltách. Vítězem se stal a velký sud piva Staropramen si odvezl Šponar Marcel - hráč týmu Váchyč team. 
K semifinálovým soubojům  se proti sobě postavily týmy Váchyč team a TJ MIKAMATO - dle mnohých diváků předběžné finále. Velice vyrovnané utkání, které skončilo pro Váchyč team až krutým výsledkem 3:0 a vypadalo to, že domácí team TJ MIKAMATO si pomalu ale jistě kráčí pro zlatý hattrick.
Druhý semifinálový souboj obstaraly týmy Pobřeží Kocoviny a Rošťáci, zápas, který se opět musel rozhodnout až v penaltovém rozstřelu a skončil v poměru 3 : 2 pro Rošťáky. 
Tím pádem se o 3 místo a odměnu 3.000 Kč utkaly týmy Váchyč team a Pobřeží Kocoviny - tento souboj byl jednoznačný a Váchyč team se právem radoval, když zvítězil 6:0.
Finálový souboj obstaraly týmy TJ MIKAMATO a Rošťáci. 
TJ MIkamato do zápasu vlétli a už ve 20 vteřině se díky brance Martina Brychty mohli radovat. Poté se hrálo nahoru, dolu, finále bylo opravdu strhující, s celou řadou krásných fotbalových akcí ale i řadou tvrdých soubojů - ovšem v rámci pravidel. Rošťáci poté zvládli vyrovnat a rázem jsme byli zase na začátku finále. Přibližně 2 minuty do konce se domácí TJ MIKAMATO vzepřelo k náporu a zavřeli Rošťáky na své půlce, balon létal všude kolem, najednou byla k vidění řada šancí, ale nic platné - Rošťáci v čele se skvělým Honzou Ehrenbergerem v brance tlak i šance přežili a šlo se na penalty. V těch opět čaroval Honza Ehrenberger, vychytal dva domácí hráče, těm se rázem rozplynul sen o zlatém hattricku pro Rošťáky naopak vypukla obrovská radost. Odnesli si finanční cenu 8.000 Kč a titul letošního mistra Sloupnice CUP. Domácí museli porážku sportovně přijmout. 
Letošním ročníkem nás celý den provázel jako moderátor a DJ, člen ranní show na Evropě 2 Martin Cihlář, kterému tímto děkujeme. Pro děti bylo v průběhu dne připraveno osvěžení v podobě koupání v pěně, kterou nám připravili hasiči z Ústí nad Orlicí se svým zbrusu novým vozem.
Zároveň chceme poděkovat všem pořadatelům, kteří se na letošním ročníku podíleli a že jich bylo opravdu hodně!!! Sponzorům, hráčům všech týmů a divákům. Bez nikoho z Vás by turnaj nebyl takový, jaký je. DĚKUJEME a těšíme se na další, minimálně stejně úspěšné a kvalitní ročníky.

Shrnutí

 • 1. místo - Rošťáci 
 • 2. místo - TJ MIKAMATO
 • 3. místo - Váchyč team

Nejlepší brankář: Jan Ehrenberger (Rošťáci)
Nejlepší hráč : Josef Strnad (TJ MIKAMATO)
Nejlepší střelec : Lička ( Váchyč team - 11 branek)

Velký sud piva Staropramen si odvezl Marcel Šponar za vítězství v soutěži kopání penalt.

Ohlédnutí za fotbalovým podzimem 2016

Pod stejným vedením zahájili muži další ročník v krajské 1. B třídě. A zahájili ho ještě hůře, než ten předchozí. V prvních osmi kolech získali pouze čtyři body za čtyři remízy, když se jim, na rozdíl od let minulých, vůbec nedařily penaltové rozstřely. V posledních pěti kolech naštěstí vybojovali tři vítězství a jednu remízu, což je posunulo na obdobnou pozici jako v ročníku předchozím.  Jen je nutné, odehrát jaro v takové pohodě jako konec podzimu. Omluvou budiž mužům, že měli mnoho zraněných a byly zápasy, kdy nastupovali s několika dorostenci v sestavě.

Dorostenci vstoupili do ročníku 2016/17 opět ve spolupráci s Jehnědím. A zdálo se, že přicházejí lepší časy. Poměrně široký kádr a dvě vítězství v prvních dvou kolech těmto myšlenkám napomáhaly. O to větší zklamání bylo, když v ostatních zápasech, získali dorostenci pouhý jeden bod, na některá utkání odjeli v deseti lidech, některá vinou vyloučení v tomto počtu dohrávali. Přišla naprosto mizivá disciplína jak v přístupu k zápasům, tak k přípravě. Není se čemu divit, že jsme, doufejme zatím, na posledním místě. Ztráta je však minimální, jen musí hráči sami chtít něco zlepšit. Za oddíl u mužstva působil Ivo Eliáš a Roman Vancl.

Do nadcházejícího ročníku jsme přihlásili, do okresního přeboru, po delší době družstvo starších žáků. Vznikla dohoda s okolními kluby, kdy někteří naši mladší žáci a hráči přípravek hrají v těchto klubech a naopak někteří jejich starší žáci hrají zase u nás. Vzhledem k malému počtu hráčů, nejsme schopni naplnit všechny kategorie mládeže, proto vznikla tato dohoda, abychom mládež u fotbalu udrželi. Starší žáci tak hrají ve společném družstvu s Jehnědím. Přechod na velké hřiště, byl zpočátku pro některé velkou změnou, ale postupně se žáci zlepšovali a v některých utkáních i bodovali. Tak doufejme, že poslední místo na jaře opustí. U mužstva působil Zdeněk Smutný, za Jehnědí Lukáš Kříž.

Mladší žáci hrají ve společném mužstvu Řetová/Sloupnice.

Dále také probíhá zlepšování prostředí kolem hřiště, ať je to rozšiřování ploch se zámkovou dlažbou, investice do nových laviček atd. Samozřejmostí také zůstává trvalá údržba travnaté plochy, včetně údržby zavlažovacího systému. V červenci také začali přípravné práce, související s vybudováním nových záchodů a skladovacích prostor, jejichž stav byl více než žalostný. Záchody a sklady jsou umístěny v prostoru stávajících buněk vpravo od kabin a jsou to sanitární a skladové buňky.

Jarní část začínají muži v sobotu 25. 3. zápasem s rezervou Poličky, dorostenci začínají o dva týdny později na hřišti v Borové. Starší žáci ještě o týden později v Jablonném nad Orlicí.

Děkujeme všem fanouškům za jejich podporu a pomoc a nejenom jim a členům klubu, přejeme klidné a spokojené prožití vánočních svátku a v novém roce se budeme těšit na další společné chvíle, prožité při sportu.                                      

Radovan Jiskra, sekretář SK Sloupnice

Turnaj v malé kopané Sloupnice Cup 2016

Druhou červencovou sobotu se konal, na hřišti za školou, tradiční turnaj v minikopané, kterého se tentokrát zúčastnilo 22 mužstev. Turnaj proběhl bez vážných komplikací, mužstva předváděla kvalitní výkony a také počasí bylo ke sportovcům přívětivé. Novinkou byly některé další atrakce, jako třeba skákací hrad pro děti. Celý den se o zábavu staral DJ Jirka Malinsky z Chrudimi, v jeho režii byla také večerní diskotéka.

Celkově můžeme turnaj hodnotit kladně, což by nebylo možné bez pomoci všech pořadatelů, členů oddílu kopané i dalších dobrovolníků z řad příznivců kopané. Vítězem turnaje se stalo mužstvo Mikamato, které obhájilo vítězství z loňského roku, druhé místo obsadilo mužstvo Véčka Zdenka Vostřela a třetí byl TJ Slavoj Cerekvice nad Loučnou.