Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní strana > Místní spolky > SK Sloupnice

SK Sloupnice

Rekonstrukce hrací plochy

Po několika letech, kdy se trávníku na fotbalovém hřišti dostávalo pouze běžné údržby, rozhodli jsme se letos provést jeho komplexní regeneraci. Využili jsme možnosti čerpání dotace z Pardubického kraje ve výši 140 tisíc korun a oslovili jsme několik firem, zabývajících se touto činností. Nakonec byla vybrána firma EUROGREEN CZ s.r.o.

Regenerace hrací plochy započala v polovině července, ihned po fotbalovém turnaji v malé kopané. Byla to nutnost, abychom mohli podzim odehrát na našem hřišti a nemuseli někde hostovat. Byla provedena vertikulace, propískování, hloubkové provzdušnění a smykování. Zároveň bylo provedeno dosetí travním semenem a před oběma brankami byl položen trávníkový koberec.

Práce byly provedeny ve stanoveném termínu, první dva podzimní zápasy jsme plánovaně odehráli na hřištích soupeřů, tím jsme získali dostatečný čas na „vzpamatování“ trávníku. Další zápasy jsme mohli odehrát bez jakéhokoliv omezení.

Na konci měsíce října proběhla druhá etapa regenerace, trávník byl opět propískován, provzdušněn a usmykován a bylo provedeno podzimní hnojení. Tento zásah už nepotřeboval odstávku hřiště.

Závěrem bychom chtěli poděkovat Pardubickému kraji za poskytnutí finanční dotace, bez které bychom nebyli schopni potřebné úpravy hrací plochy provést. Poděkování patří také obci Sloupnice, jako majiteli sportoviště, za poskytnutý finanční příspěvek, díky kterému jsme mohli provést regeneraci hrací plochy v potřebném rozsahu.

Dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Fotbalový oddíl SK Sloupnice z.s. obdržel v roce 2017 finanční dotaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy z programu MŠMT č.VIII.

 

Ohlédnutí za fotbalovým rokem 2016-17

 

Další rok na fotbalových hřištích je za námi, tak ho pojďme společně zhodnotit. Muži zahájili další ročník v krajské 1. B třídě ještě hůře, než ten předchozí. Na podzim se jim vůbec nedařilo a získali pouhých 14 bodů. Hodně bodů ztratili po penaltových rozstřelech, které se jim, na rozdíl od let minulých, vůbec nedařily. Nutno ovšem připomenout, že měli mnoho zraněných a byly zápasy, kdy nastupovali s několika dorostenci v sestavě. Jarní část už byla výrazně lepší, marodi se vrátili do sestavy a nových zranění už nebylo tolik. Bylo z toho konečné osmé místo se slušným náskokem od sestupových příček.

Dorostenci vstoupili už do čtvrtého ročníku ve spolupráci s dorostenci Jehnědí. A zdálo se, že přicházejí lepší časy. Poměrně široký kádr a dvě vítězství v prvních dvou kolech těmto myšlenkám napomáhaly. O to větší zklamání bylo, když v ostatních podzimních zápasech, získali dorostenci pouhý jeden bod. Na některá utkání se odjíždělo v deseti lidech, některá se v tomto počtu, vinou vyloučení, dohrávala. Nebylo tedy nic divného, že jsme podzim dokončili na posledním místě. V jarní části to nebylo o mnoho lepší, za celý ročník jsme získali pouhých 15 bodů a skončili na předposledním místě. Za oddíl u mužstva působil Ivo Eliáš a Roman Vancl. Vzhledem k malému počtu hráčů, nebudeme tuto kategorii v dalším ročníku v dalším ročníku přihlašovat, starší dorostenci se připojí k mužům, pro mladší budeme hledat uplatnění v některých jiných mužstvech.

Do právě skončeného ročníku jsme přihlásili, po delší době do okresního přeboru, družstvo starších žáků. Vznikla dohoda s okolními kluby, kdy někteří naši mladší žáci a hráči přípravek hrají v těchto klubech a naopak někteří jejich starší žáci hrají zase u nás. Vzhledem k malému počtu hráčů, nejsme schopni ani my, ani okolní obce, naplnit všechny kategorie mládeže, proto vznikla tato dohoda, abychom mládež u fotbalu udrželi. Starší žáci tak hráli ve společném družstvu s Jehnědím. Přechod na velké hřiště, byl zpočátku pro některé velkou změnou, ale postupně se žáci zlepšovali a v některých utkáních i bodovali. Není vůbec podstatné, že skončili na posledním místě, podstatné je, že mají vůbec zájem sportovat. U mužstva působil Zdeněk Smutný a Lukáš Kříž.

Mladší žáci hráli v Řetové ve společném mužstvu a skončili ve středu tabulky. Tato spolupráce bude pokračovat i nadále, stejně tak starší žáci budou pokračovat ve spolupráci s Jehnědím, dorost, jak už bylo řečeno, letos mít nebudeme.

Letošní 23. ročník turnaje v malé kopané Sloupnice CUP 2017 se nesl celý den v duchu krásného počasí a plného počtu 24 přihlášených týmů. Nutno podotknout, že letos byl enormní zájem týmů, zúčastnit se našeho turnaje, a ač neradi jsme museli asi 10 týmů odmítnout, protože bychom kapacitně nezvládli jeho organizaci. Dovedlo nás to ale k myšlence, jestli organizaci trochu nepozměnit a nepokusit se zvýšit kapacitu turnaje při dalších ročnících.

Zápasy ve skupinách proběhly bez vážných incidentů, na čemž měli podíl i kvalitní rozhodčí. Úplně jiný náboj měly vyřazovací zápasy, které začaly v osmifinále. Emoce se zvyšovaly, ale nikdy nad rámec sportovního boje. Do semifinále nakonec postoupila mužstva Váchyč team, TJ MIKAMATO, Pobřeží Kocoviny a Rošťáci. TJ MIKAMATO mohlo vyhrát po třetí v řadě, semifinále zvládlo bez problému, ale ve finále je v penaltovém rozstřelu předčili Rošťáci. Třetí místo obsadil Váchyč team. Nejlepším brankářem byl vyhlášen: Jan Ehrenberger z týmu Rošťáci, nejlepším hráčem Josef Strnad z TJ MIKAMATO.

Letošním ročníkem nás celý den provázel jako moderátor a DJ, člen ranní show na Evropě 2 Martin Cihlář, kterému tímto děkujeme. Pro děti bylo v průběhu dne připraveno osvěžení v podobě koupání v pěně, kterou nám vyrobili hasiči z Ústí nad Orlicí. Velké poděkování patří také všem pořadatelům, kteří se na letošním ročníku podíleli a že jich bylo opravdu hodně, dále sponzorům, hráčům všech týmů a divákům. Bez nikoho z Vás by turnaj nebyl takový, jaký byl, a doufáme, že minimálně stejně úspěšné a kvalitní budou i další ročníky.

Co se týče samotného hřiště, máme nové záchody a skladovací prostory, jejichž stav byl více než žalostný. Jsou umístěny v prostoru stávajících buněk vpravo od kabin a jsou to sanitární a skladové buňky. Prostor kolem buněk byl vydlážděn zámkovou dlažbou. Byla také zvětšena kabina hostů. Podařilo se nám získat dotaci z kraje i od obce jako vlastníka areálu na rekonstrukci travnaté plochy. Ta byla provedena hned po turnaji v malé kopané a momentálně je na plochu zakázaný vstup.

 Z tohoto důvodu odehrajeme první zápasy na hřištích soupeřů. Konkrétně muži začínají v sobotu 12.srpna v Libchavách, starší žáci v sobotu 26.srpna v Semaníně.

Vzhledem k již zmíněnému nízkému stavu počtu hráčů v mládežnických kategoriích, začnou opět, pravděpodobně od září, tréninky těch nejmladších, pod vedením Josefa Vondry. Podle uvážení by se mohli zapojit do soutěží od jara nebo od dalšího ročníku.

Děkujeme všem příznivcům za jejich podporu a pomoc, členům klubu za práci a reprezentaci, dále děkujeme všem těm, kteří nás podporují a pomáhají nám v naší činnosti a těšíme se na ty, kteří budou chtít rozšířit naše řady. Fanoušky zveme na naše zápasy, nejenom na domácím hřišti.

                                                          

Radovan Jiskra

sekretář SK Sloupnice

 

Ohlédnutí za 23. ročníkem Sloupnice CUP 2017


Letošní ročník se nesl celý den v duchu krásného počasí, které nám přálo. Týmy se sešli ve stanovený čas, takže jsme neměli ani žádné prodlení. Dorazilo všech 24 přihlášených týmů, takže jsme se mohli směle pustit do zapsání hráčských soupisek a losování skupin. Nutno podotknout, že na letošní ročník byl enormní zájem týmů a ač neradi jsme museli nějakých cca 10 týmů odmítnout, protože bychom to kapacitně nezvládli. Vnuklo nám to ale myšlenku, jestli organizaci trochu nepozměnit a nepokusit se zvýšit kapacitu turnaje na další ročníky.

Letos nasazenými týmy byly: Véčka Vostřel, Slavoj Cerekvice, Traktoristi a TJ MIKAMATO - vítěz posledních 2 ročníků, který letos chtěl útočit na zlatý hattrick. 
Po rozlosování skupin, chvilce na přípravu týmů a rozhodčích jsme mohli zahájit úvodní zápasy ve skupinách. Už v nich bylo možno vidět celou řadu překvapivých výsledků. Nutno podotknout, že ne jen zájem o letošní turnaj byl celkem enormní, ale i kvalita týmů byla opravdu vysoká a rázem bylo kandidátů na vítězství v turnaji hned několik. Však taky řada týmů měla ve svých řadách opory i z ligových týmů, a mnoho dalších z vyšších soutěží - na kvalitě turnaje to bylo ihned znát!! Zápasy ve skupinách proběhly v pořádku, bez větších incidentů a prostojů. V průběhu hraní skupin se bylo možno hlásit do tradiční soutěže o velký sud piva Staropramen v kopání penalt. Po odehrání skupin, proběhlo první kolo v penaltové soutěži a z celkového počtu 36 soutěžících jich spousty neprošlo hned po prvním kole, kde se brankáři "hecovali" a předvedli několik skvělých zákroků. Mezitím se nám občerstvili rozhodčí, na výběr měli jako každý z účastníků turnaje, nebo diváků celou řadu možností, od kančího guláše a řízků, přes kuřecí a vepřové steaky, klobásy, atd. 
Poté už jsme mohli přejít do play off - konkrétně na osmifinále, ve kterých byla vidět řada velmi zajímavých soubojů, jako například derby domácích týmů: Traktoristi - TJ MIKAMATO. V síti osmifinále uvízlo hned několik aspirantů na vítězství , například Véčka, kteří minulý rok došli až do finále, Slavoj Cerekvice, kteří byli minulý rok na 3 místě. Ale i další, kteří u nás byli třeba poprvé, nebo po dlouhé době, ale formou ze základních skupin si říkali rozhodně o lepší umístění, než bylo osmifinále, ale i takový je turnaj, napínavý pro oko diváka a zrádný pro favority. 
Čtvrtfinálové zápasy vypadaly následovně:
Marečku, podejte mi pivo se utkalo s týmem Pobřeží kocoviny a hned v prvním čtvrtfinále museli na řadu přijít pokutové kopy, které rozhodli o tom, že dále šel nakonec tým Pobřeží kocoviny. 
Další souboj obstarali Rošťáci, tým složený z řady skvělých hráčů a poradili si s týmem Rapid v poměru 2:0 a byli druhým týmem, který se mohl radovat ze semifinálové účasti. 
Dále byl k vidění souboj Váchyč team, v průběhu turnaje asi největší aspirant na titul, předváděli skvělý, pohledný fotbal a v týmu měli celou řadu individualit. Proti nim se postavili Mladí píchači, tým složený z mladších fotbalistů FK Pardubice. Váchyč se nakonec radoval po napínavém boji a výsledku 2:0.
Posledním utkáním byl zápas Grinders vs. TJ MIKAMATO tento zápas nakonec skončil nejvýraznějším rozdílem ze zápasů ve čtvrtfinále a domací TJ MIKAMATO se radovali z vítězství 4:1. 
Mezitím se odkopalo další kolo soutěže v penaltách. Vítězem se stal a velký sud piva Staropramen si odvezl Šponar Marcel - hráč týmu Váchyč team. 
K semifinálovým soubojům  se proti sobě postavily týmy Váchyč team a TJ MIKAMATO - dle mnohých diváků předběžné finále. Velice vyrovnané utkání, které skončilo pro Váchyč team až krutým výsledkem 3:0 a vypadalo to, že domácí team TJ MIKAMATO si pomalu ale jistě kráčí pro zlatý hattrick.
Druhý semifinálový souboj obstaraly týmy Pobřeží Kocoviny a Rošťáci, zápas, který se opět musel rozhodnout až v penaltovém rozstřelu a skončil v poměru 3 : 2 pro Rošťáky. 
Tím pádem se o 3 místo a odměnu 3.000 Kč utkaly týmy Váchyč team a Pobřeží Kocoviny - tento souboj byl jednoznačný a Váchyč team se právem radoval, když zvítězil 6:0.
Finálový souboj obstaraly týmy TJ MIKAMATO a Rošťáci. 
TJ MIkamato do zápasu vlétli a už ve 20 vteřině se díky brance Martina Brychty mohli radovat. Poté se hrálo nahoru, dolu, finále bylo opravdu strhující, s celou řadou krásných fotbalových akcí ale i řadou tvrdých soubojů - ovšem v rámci pravidel. Rošťáci poté zvládli vyrovnat a rázem jsme byli zase na začátku finále. Přibližně 2 minuty do konce se domácí TJ MIKAMATO vzepřelo k náporu a zavřeli Rošťáky na své půlce, balon létal všude kolem, najednou byla k vidění řada šancí, ale nic platné - Rošťáci v čele se skvělým Honzou Ehrenbergerem v brance tlak i šance přežili a šlo se na penalty. V těch opět čaroval Honza Ehrenberger, vychytal dva domácí hráče, těm se rázem rozplynul sen o zlatém hattricku pro Rošťáky naopak vypukla obrovská radost. Odnesli si finanční cenu 8.000 Kč a titul letošního mistra Sloupnice CUP. Domácí museli porážku sportovně přijmout. 
Letošním ročníkem nás celý den provázel jako moderátor a DJ, člen ranní show na Evropě 2 Martin Cihlář, kterému tímto děkujeme. Pro děti bylo v průběhu dne připraveno osvěžení v podobě koupání v pěně, kterou nám připravili hasiči z Ústí nad Orlicí se svým zbrusu novým vozem.
Zároveň chceme poděkovat všem pořadatelům, kteří se na letošním ročníku podíleli a že jich bylo opravdu hodně!!! Sponzorům, hráčům všech týmů a divákům. Bez nikoho z Vás by turnaj nebyl takový, jaký je. DĚKUJEME a těšíme se na další, minimálně stejně úspěšné a kvalitní ročníky.

Shrnutí :
1. místo - Rošťáci 
2. místo - TJ MIKAMATO
3. místo - Váchyč team

Nejlepší brankář: Jan Ehrenberger (Rošťáci)
Nejlepší hráč : Josef Strnad (TJ MIKAMATO)
Nejlepší střelec : Lička ( Váchyč team - 11 branek)

Velký sud piva Staropramen si odvezl Marcel Šponar za vítězství v soutěži kopání penalt.

 

 Rošťáci-1.místoRošťáci-1.místo.jpg

 

 

 

 

TJ MIKAMATO-2.místo.jpgTJ MIKAMATO-2.místo

 

 

 

Vachyč team-3 místo.jpgVachyč team-3 místo

 

 

 

Josef Lička-nejlepší střelec.jpgJosef Lička-nejlepší střelec

 

 

 

Josef Strnad-nejlepší hráč.jpgJosef Strnad-nejlepší hráč

 

 

 

 

 

 

Ohlédnutí za fotbalovým podzimem 2016

 

Pod stejným vedením zahájili muži další ročník v krajské 1. B třídě. A zahájili ho ještě hůře, než ten předchozí. V prvních osmi kolech získali pouze čtyři body za čtyři remízy, když se jim, na rozdíl od let minulých, vůbec nedařily penaltové rozstřely. V posledních pěti kolech naštěstí vybojovali tři vítězství a jednu remízu, což je posunulo na obdobnou pozici jako v ročníku předchozím.  Jen je nutné, odehrát jaro v takové pohodě jako konec podzimu. Omluvou budiž mužům, že měli mnoho zraněných a byly zápasy, kdy nastupovali s několika dorostenci v sestavě.

Dorostenci vstoupili do ročníku 2016/17 opět ve spolupráci s Jehnědím. A zdálo se, že přicházejí lepší časy. Poměrně široký kádr a dvě vítězství v prvních dvou kolech těmto myšlenkám napomáhaly. O to větší zklamání bylo, když v ostatních zápasech, získali dorostenci pouhý jeden bod, na některá utkání odjeli v deseti lidech, některá vinou vyloučení v tomto počtu dohrávali. Přišla naprosto mizivá disciplína jak v přístupu k zápasům, tak k přípravě. Není se čemu divit, že jsme, doufejme zatím, na posledním místě. Ztráta je však minimální, jen musí hráči sami chtít něco zlepšit. Za oddíl u mužstva působil Ivo Eliáš a Roman Vancl.

Do nadcházejícího ročníku jsme přihlásili, do okresního přeboru, po delší době družstvo starších žáků. Vznikla dohoda s okolními kluby, kdy někteří naši mladší žáci a hráči přípravek hrají v těchto klubech a naopak někteří jejich starší žáci hrají zase u nás. Vzhledem k malému počtu hráčů, nejsme schopni naplnit všechny kategorie mládeže, proto vznikla tato dohoda, abychom mládež u fotbalu udrželi. Starší žáci tak hrají ve společném družstvu s Jehnědím. Přechod na velké hřiště, byl zpočátku pro některé velkou změnou, ale postupně se žáci zlepšovali a v některých utkáních i bodovali. Tak doufejme, že poslední místo na jaře opustí. U mužstva působil Zdeněk Smutný, za Jehnědí Lukáš Kříž.

Mladší žáci hrají ve společném mužstvu Řetová/Sloupnice.

Dále také probíhá zlepšování prostředí kolem hřiště, ať je to rozšiřování ploch se zámkovou dlažbou, investice do nových laviček atd. Samozřejmostí také zůstává trvalá údržba travnaté plochy, včetně údržby zavlažovacího systému. V červenci také začali přípravné práce, související s vybudováním nových záchodů a skladovacích prostor, jejichž stav byl více než žalostný. Záchody a sklady jsou umístěny v prostoru stávajících buněk vpravo od kabin a jsou to sanitární a skladové buňky.

Jarní část začínají muži v sobotu 25. 3. zápasem s rezervou Poličky, dorostenci začínají o dva týdny později na hřišti v Borové. Starší žáci ještě o týden později v Jablonném nad Orlicí.

Děkujeme všem fanouškům za jejich podporu a pomoc a nejenom jim a členům klubu, přejeme klidné a spokojené prožití vánočních svátku a v novém roce se budeme těšit na další společné chvíle, prožité při sportu.

 

 

                                                          

Radovan Jiskra

sekretář SK Sloupnice

 

Turnaj v malé kopané Sloupnice Cup 2016

Druhou červencovou sobotu se konal, na hřišti za školou, tradiční turnaj v minikopané, kterého se tentokrát zúčastnilo 22 mužstev. Turnaj proběhl bez vážných komplikací, mužstva předváděla kvalitní výkony a také počasí bylo ke sportovcům přívětivé. Novinkou byly některé další atrakce, jako třeba skákací hrad pro děti. Celý den se o zábavu staral DJ Jirka Malinsky z Chrudimi, v jeho režii byla také večerní diskotéka.

Celkově můžeme turnaj hodnotit kladně, což by nebylo možné bez pomoci všech pořadatelů, členů oddílu kopané i dalších dobrovolníků z řad příznivců kopané. Vítězem turnaje se stalo mužstvo Mikamato, které obhájilo vítězství z loňského roku, druhé místo obsadilo mužstvo Véčka Zdenka Vostřela a třetí byl TJ Slavoj Cerekvice nad Loučnou.

1. místo1. místo (obhájce titulu z loňska) - TJ MIKAMATO

 

 

 

2. místo2. místo - Véčka Vostřel

 

 

 

3. místo3. místo - TJ Slavoj Cerekvice nad Loučnou