Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní strana > Místní spolky > SK Sloupnice

SK Sloupnice

Ohlédnutí za fotbalovým podzimem 2016

 

Pod stejným vedením zahájili muži další ročník v krajské 1. B třídě. A zahájili ho ještě hůře, než ten předchozí. V prvních osmi kolech získali pouze čtyři body za čtyři remízy, když se jim, na rozdíl od let minulých, vůbec nedařily penaltové rozstřely. V posledních pěti kolech naštěstí vybojovali tři vítězství a jednu remízu, což je posunulo na obdobnou pozici jako v ročníku předchozím.  Jen je nutné, odehrát jaro v takové pohodě jako konec podzimu. Omluvou budiž mužům, že měli mnoho zraněných a byly zápasy, kdy nastupovali s několika dorostenci v sestavě.

Dorostenci vstoupili do ročníku 2016/17 opět ve spolupráci s Jehnědím. A zdálo se, že přicházejí lepší časy. Poměrně široký kádr a dvě vítězství v prvních dvou kolech těmto myšlenkám napomáhaly. O to větší zklamání bylo, když v ostatních zápasech, získali dorostenci pouhý jeden bod, na některá utkání odjeli v deseti lidech, některá vinou vyloučení v tomto počtu dohrávali. Přišla naprosto mizivá disciplína jak v přístupu k zápasům, tak k přípravě. Není se čemu divit, že jsme, doufejme zatím, na posledním místě. Ztráta je však minimální, jen musí hráči sami chtít něco zlepšit. Za oddíl u mužstva působil Ivo Eliáš a Roman Vancl.

Do nadcházejícího ročníku jsme přihlásili, do okresního přeboru, po delší době družstvo starších žáků. Vznikla dohoda s okolními kluby, kdy někteří naši mladší žáci a hráči přípravek hrají v těchto klubech a naopak někteří jejich starší žáci hrají zase u nás. Vzhledem k malému počtu hráčů, nejsme schopni naplnit všechny kategorie mládeže, proto vznikla tato dohoda, abychom mládež u fotbalu udrželi. Starší žáci tak hrají ve společném družstvu s Jehnědím. Přechod na velké hřiště, byl zpočátku pro některé velkou změnou, ale postupně se žáci zlepšovali a v některých utkáních i bodovali. Tak doufejme, že poslední místo na jaře opustí. U mužstva působil Zdeněk Smutný, za Jehnědí Lukáš Kříž.

Mladší žáci hrají ve společném mužstvu Řetová/Sloupnice.

Dále také probíhá zlepšování prostředí kolem hřiště, ať je to rozšiřování ploch se zámkovou dlažbou, investice do nových laviček atd. Samozřejmostí také zůstává trvalá údržba travnaté plochy, včetně údržby zavlažovacího systému. V červenci také začali přípravné práce, související s vybudováním nových záchodů a skladovacích prostor, jejichž stav byl více než žalostný. Záchody a sklady jsou umístěny v prostoru stávajících buněk vpravo od kabin a jsou to sanitární a skladové buňky.

Jarní část začínají muži v sobotu 25. 3. zápasem s rezervou Poličky, dorostenci začínají o dva týdny později na hřišti v Borové. Starší žáci ještě o týden později v Jablonném nad Orlicí.

Děkujeme všem fanouškům za jejich podporu a pomoc a nejenom jim a členům klubu, přejeme klidné a spokojené prožití vánočních svátku a v novém roce se budeme těšit na další společné chvíle, prožité při sportu.

 

 

                                                          

Radovan Jiskra

sekretář SK Sloupnice

Turnaj v malé kopané Sloupnice Cup 2016

Druhou červencovou sobotu se konal, na hřišti za školou, tradiční turnaj v minikopané, kterého se tentokrát zúčastnilo 22 mužstev. Turnaj proběhl bez vážných komplikací, mužstva předváděla kvalitní výkony a také počasí bylo ke sportovcům přívětivé. Novinkou byly některé další atrakce, jako třeba skákací hrad pro děti. Celý den se o zábavu staral DJ Jirka Malinsky z Chrudimi, v jeho režii byla také večerní diskotéka.

Celkově můžeme turnaj hodnotit kladně, což by nebylo možné bez pomoci všech pořadatelů, členů oddílu kopané i dalších dobrovolníků z řad příznivců kopané. Vítězem turnaje se stalo mužstvo Mikamato, které obhájilo vítězství z loňského roku, druhé místo obsadilo mužstvo Véčka Zdenka Vostřela a třetí byl TJ Slavoj Cerekvice nad Loučnou.

1. místo1. místo (obhájce titulu z loňska) - TJ MIKAMATO

 

 

 

2. místo2. místo - Véčka Vostřel

 

 

 

3. místo3. místo - TJ Slavoj Cerekvice nad Loučnou